Test řady Pro Glide

McHale je známý svými kvalitními stroji po celém světě, ať už se jedná o lisy, balicí stroje nebo stroje žací. A právě v červnu dostal známý mediální dům Grassmen příležitost seznámit se s řadou sekaček McHale Pro Glide. Tým Grassmen dostal k dispozici čelní sekačku McHale Pro Glide F3100, kterou doprovázela kombinovaná sekačka McHale Pro Glide B9000. Výstupem z tohoto testu jsou 3 videa (v angličtině), na kterých Grassmen poskytl divákům tři různé perspektivy, aby si mohli vychutnat tuto řadu sekaček. V prvním klipu hovoří Gareth a Gary z týmu Grassmen s Mikem Walshem a Jamesem Heanue z prodejního týmu McHale. Mike vysvětluje řadu jedinečných vlastností kombinovaných žacích strojů McHale Pro Glide B9000, jako je technologie 3D sledování terénu, žací lišta pro vysoké zatížení, převodovka s přímým pohonem a hydraulické nastavení šířky. Zároveň zde poskytuje James podrobnější informace o tom, jak se sekačky osvědčily, a zároveň se věnuje vynikajícímu nezávislému systému tlumení a kopírování terénu předního žacího ústrojí, které využívá rozsah natáčení až o 17°, vertikální pohyb stroje až 500 mm a aktivní pružinový kompenzátor.

Ve druhé části usedá Gareth za volant traktoru. Můžeme zde vidět, jak řadu Pro Glide zkouší při sekání těžké první seče na zvlněném terénu v Severním Irsku.

V závěrečném dílu testu, který provedl tým Grassmen, se místní kontraktor společnosti DJ McKay & Son posadil za volant a vyzkoušel tyto žací stroje. DJ byl nadšen jejich systémem kopírování povrchu a své nadšení sdílel se slovy: „Sekačky velmi dobře kopírují terén. Způsob, jakým přední a zadní sekačky kopírují půdu je skvělý.